KANCELARIE FRANKOWE WROCŁAW

Zdecydowałeś się pozwać bank, ponieważ jesteś posiadaczem kredytu CHF. To bardzo dobry krok. Obecnie czyli na początku 2020 r. zapada już setki korzystnych wyroków dla frankowiczów w całym kraju. Czy to oznacza, że wygranie sprawy frankowej jest oczywiste i bardzo proste?

Niestety nie!

Żeby wygrać sprawę frankową musisz się do tego przyłożyć, a pierwszym i podstawowym krokiem jest wybranie dobrej kancelarii frankowej.

Dlaczego to takie ważne? Składając pozew w związku z kredytem frankowym pozywasz bank w sądzie o odfrankowienie lub unieważnienie umowy kredytu frankowego. Pierwsze takie sprawy rozpoczęły się w Polsce ok 2014 r. i aż do 2019 r. prowadziło je tylko kilkanaście kancelarii w kraju. Wówczas bardzo niewielu prawników brało się za tego typu sprawy, ponieważ tematyka ta jest wyjątkowo skomplikowana. Widać to też szczególnie gdy zobaczymy ile czasu zajmowało sędziom procedowanie w tych sprawach. Bardzo często sprawy frankowe trwały nawet 4 lata w 1 Instancji.

Żeby wygrać sprawę frankową kluczowe są 3 czynniki, dobra kancelaria, mądry sędzia oraz jak to w życiu bywa szczęście. Szczęściu jednak można pomóc wybierając dobrego prawnika.

Obecnie w Internecie jest wysyp kancelarii twierdzących, że specjalizują się w sprawach frankowiczów. Szukając prawnika we Wrocławiu i wpisując w Google „kancelarie frankowe wrocław” lub „kancelaria dla frankowiczów Wrocław” znajdziesz setki wyników. Nad wyborem prawnika jednak dobrze się zastanów gdyż większość z tych kancelarii a także firm odszkodowawczych prowadzi sprawy frankowe od niedawna i można podejrzewać, że brak im faktycznego doświadczenia.

Podstawowe informacje czym się kierować wybierając dobrą kancelarię frankową nie tylko we Wrocławiu znajdziesz we wpisie Kancelarie frankowe – prawnicy dla frankowiczów

Musisz pamiętać, że sprawy frankowe nie są wcale obecnie proste i oczywiste. Aby ją wygrać musisz mieć naprawdę dobrego i uczciwego prawnika. Jest to kluczowe ponieważ nie każda sprawa frankowa nadaje się aby pójść z nią do sądu. Może się zdarzyć, że są 2 osoby które posiadają identyczne umowy z bankami – jedna pójdzie do sądu i wygra sprawę a druga nie będzie miała praktycznie żadnych szans na wygraną.

Na rynku ostatnio obserwujemy niepokojące zjawisko, że niektóre nowe kancelarie informują wszystkich klientów po pierwszej bezpłatnej analizie umowy, że sprawa jest do wygrania. Biorą wszystkie sprawy jak leci nie informując nawet klienta o podwyższonym ryzyku. Z tego powodu już na początku rozsyłając umowę do wstępnej bezpłatnej analizy należy ją wysłać tylko do dobrych i doświadczonych kancelarii frankowych.

Ważne jest aby podczas poszukiwań nie kierować się tylko ceną. O ile rozsądnym jest podpisanie umowy gdzie wynagrodzenie za sukces nie przekracza 4% to niestety musimy się liczyć, że dobre kancelarie frankowe nie mają niskich stawek. Wiele kancelarii jednak ma ofertę dostępną nawet dla przeciętnego Kowalskiego proponując możliwość płatności w ratach. 

Podsumowując – dobrych kancelarii frankowych jest mało, nawet kancelarie które piszą na swoich stronach, że jedną z ich specjalizacji jest pomoc frankowiczom nie zawsze posiadają odpowiednią wiedzę aby dobrze przeprowadzić proces frankowy. Warto jednak poświęcić czas i przyłożyć się do poszukiwań prawnika, gdyż dzięki temu później zaoszczędzimy bardzo wiele nerwów.

źródło: https://chf24.pl/kancelarie-frankowe/wroclaw/