KANCELARIE FRANKOWE WARSZAWA

Jeśli trafiłeś na tą stronę to zapewne jesteś frankowiczem. Zapewne już wiesz, że umowa frankowa którą podpisałeś z bankiem jest wyjątkowo nieuczciwa. Są w niej zapisy na podstawie których dobry prawnik od spraw frankowych może doprowadzić do unieważnienia umowy frankowej lub odfrankowienia. 

Które rozwiązanie jest lepsze dla Ciebie? To zależy najdalej idącym rozwiązaniem wybieranym przez większość frankowiczów jest unieważnienie umowy kredytu. Jest też pewna grupa ludzi, która decyduje się na odfrankowienie. Jeśli zdecydujesz się na pozwanie banku i wybierzesz dobrą kancelarię frankową z pewnością prawnik dokładnie wyjaśni Ci różnicę i zaproponuje dobre rozwiązanie.

Podczas wyboru kancelarii dla frankowiczów zwróć jednak uwagę czy kancelaria bez problemu zawrze w pozwie roszczenia o odfrankowienie oraz o unieważnienie kredytu. Istotnym jest aby kancelaria czuła się pewnie zarówno w dochodzeniu odfrankowienia jak i unieważnienia kredytu.

Wpisując w wyszukiwarce Google zwrot „Kancelarie frankowe Warszawa” zobaczysz wiele stron i reklam kancelarii. Odniesiesz też wrażenie, że są setki kancelarii specjalizujących się w sprawach frankowych. Wrażenie jest to bardzo mylne. O ile faktycznie wielu adwokatów i radców prawnych wpadło na pomysł aby świadczyć pomoc dla frankowiczów to specjalistów, którym chciałbyś powierzyć swoją sprawę teraz czyli na początku 2020 r. jest nie więcej niż 10. Może to być dla Ciebie zaskoczenie ale sprawy frankowe to nadal wiedza mało powszechna i wymagająca opracowania bardzo dobrej strategii prowadzenia sprawy.

Jeśli dobrych kancelarii frankowych jest tylko ok 10 to zapewne zapytasz dlaczego tylu prawników w Warszawie podaje swoją specjalizację jako kredyty frankowe. Sytuacja taka zaistniała od października 2019 r. kiedy został wydany korzystny dla frankowiczów wyrok TSUE. Kancelarie prawne prowadzące sprawy karne lub rozwodowe szybko przebranżowiły się na kredyty frankowe licząc na to, że powszechna narracja możliwości łatwej wygranej z bankiem trafi do społeczeństwa. 

Będąc tutaj musisz wiedzieć, że sprawy frankowe nadal pozostają bardzo specyficzne i wygrana zależy w znacznym stopniu od prawnika. Wybierając prawnika do sprawy frankowej musisz kierować się doświadczeniem prawnika a nie wybierać najniższą cenę.

Wiele spółek z o.o. oraz s.a prowadzących dotychczas sprawy o odszkodowania rozpoczęło pomoc frankowiczom. Czy są to firmy, którym faktycznie można zaufać. Powszechnie wśród frankowiczów panuje przekonanie, że odpowiedź brzmi NIE. 

Odszkodowania i sprawy frankowe to dwie zupełnie inne branże. Nawet jeśli spółka legitymuje się wieloma sukcesami w walce z zakładami ubezpieczeń istnieje bardzo duże ryzyko, że jest to doświadczenie, którego nie da się przełożyć na sprawy frankowiczów. Nadto, zlecając sprawę doświadczonej kancelarii adwokackiej lub radców prawnych jesteś chroniony przez Kodeks Etyki Adwokackiej lub Radców Prawnych w zakresie stosownych zapisów odnośnie rozliczeń. Jest to istotne zwłaszcza w zakresie rozliczeń za premię za sukces, która przez spółki regulowana jest bardzo różnie zwykle w sposób mało jasny.

RANKING KANCELARII FRANKOWYCH WARSZAWA 

Nie ma czegoś takiego jak oficjalny Ranking kancelarii frankowych. Możesz jednak zlokalizować w Internecie Rankingi tworzone przez frankowiczów  parę lat temu. Może być to cenna wskazówka ponieważ znajdziesz tam kancelarie, które zajmowały się sprawami frankowymi już kilka lat temu.