KANCELARIE FRANKOWE RZESZÓW

Wielu frankowiczów na początku roku 2020 decyduje się pozwać bank oraz poszukuje dobrej kancelarii frankowej do prowadzenie sprawy. Zakłada się, że w 2020 r. do sądu zostanie skierowanych 2 razy więcej pozwów frankowych niż rok wcześniej. Proces ten spowodowany jest większą świadomością społeczeństwa wynikającą z wielu informacji o wygranych sprawach frankowiczów oraz głośnym korzystnym dla frankowiczów wyrokiem TSUE z października 2019 r.

Wraz ze wzrostem zainteresowania frankowiczów składaniem pozwów frankowych na rynku powstaje coraz więcej kancelarii oferujących pomoc frankowiczom. Sam proces wyboru dobrego prawnika do prawy frankowej wymaga od nas dużego zaangażowania oraz zebrania informacji. Informacje dla frankowiczów poszukujących kancelarii zawarliśmy w artykule Kancelarie frankowe – prawnicy dla frankowiczów

Poszukując kancelarii do sprawy frankowej w Rzeszowie musisz mieć świadomość, że kancelarii takich z dużym doświadczeniem jest kilkanaście w kraju. Większość z nich jest w takich miastach jak Warszawa oraz Wrocław. 

Poszukując prawnika frankowego nie musisz się ograniczać do poszukiwań w obrębie swojej miejscowości. Specyfika spraw frankowych pozwala w łatwy i szybki sposób wybrać i zlecić prowadzenie sprawy kancelarii, która ma lokalizacje nawet setki kilometrów od naszego domu.

Zanim jednak wyślesz umowę kredytu frankowego do analizy wytypuj nie więcej niż 2-3 bardzo dobre i sprawdzone na rynku kancelarie działające od lat. Nie chcesz rozsyłać umowy do wszystkich jak leci, czeka Cie poważny proces frankowy i zdecydowane nie chcesz aby Twoje dane wpadły w nie powołane ręce. 

Gdy otrzymasz oferty porównaj je. Nie kieruj się jednak tylko ceną. Pamiętaj także, że branża prawna jest specyficzna i porównać oferty można kancelarii tylko tej samej „klasy”.

Podpisanie umowy z dobrą kancelarią pomimo braku wizyty w takich kanccelarii to w sprawach frankowych nic złego. Nie zapomnij, że każdego prawnika możesz poprosić o płatność ratalną jeśli Twój budżet nie pozwala Ci dokonać płatności jednorazowo.