KANCELARIE FRANKOWE OLSZTYN

Jeśli właśnie wpisałeś w Google „kancelarie frankowe Olsztyn” lub „kancelarie frankowe ranking” i zamierzasz wyszukać informacje niezbędne do wybrania odpowiedniego prawnika do pozwania banku to zrobiłeś bardzo dobry krok. Możesz czuć się nieco zniechęcony ponieważ kancelarii reklamujących się w Internecie jest wiele i trudno wyczuć, która najlepiej poprowadzi naszą sprawę, ale postaramy się w tym artykule wyjaśnić czym się kierować wybierając dobrą kancelarię do sprawy frankowej.

Po pierwsze musisz wiedzieć, że wybór wcale nie jest duży, a wręcz bardzo ograniczony. Jest wielce prawdopodobne, że prawnika będziesz musiał wybrać nawet z innego miasta pomimo tego, że wydaje się, iż całkiem duża baza kancelarii jest na miejscu. Z czego to wynika.

Sprawy frankowe prowadzone są przez kancelarie od dawna – niektórzy frankowicze zaczynali swoje procesy nawet w 2014 r. Pomimo tego przez prawie 5 lat, bardzo niewiele kancelarii podejmowało próby walki w sądzie z bankami. Prawnicy nie mieli odpowiedniej wiedzy, większość nawet nie wierzyło, że takie sprawy można wygrać. Była jednak pewna niewielka grupka kancelarii, które próbowały i jak się okazało z ogromnymi sukcesami. 

Cała sytuacja zmieniła się gdy pod koniec 2019 r. zapadł głośny wyrok TSUE w sprawie frankowiczów. Wówczas wielu prawników dostrzegło potęciał zarobkowy na frankowiczach. Szybko dopisali na swoich stronach Internetowych specjalizacje „pomoc frankowiczom” lub „sprawy frankowe”

Czy zatem warto zlecić sprawę kancelarii frankowej, którą mamy pod nosem? Niestety nie. Szczegółowo wyjaśniamy ten temat w tym wpisie Kancelarie frankowe – prawnicy dla frankowiczów. 

Musisz pamiętać, że większość kancelarii pracujących obecnie na rynku jedynie stara się kopiować dobre strategie procesowe wypracowane przez pierwsze kancelarie, które prowadziły sprawy frankowiczów. Choć prawnicy ci mają dobrą i przekonującą reklamę niestety taka współpraca niesie wiele zagrożeń. Sprawy frankowe to sprawy, które można wygrać i trzeba składać pozwy, jednak są to nadal sprawy trudne. Żaden prawnik nie może nam dać gwarancji wygranej, ani teraz, ani nigdy w przyszłości jednak wybierając dobrą kancelarię prowadzącą od dawna sprawy frankowiczów, posiadjącą duży i doświadczony zespół prawników nasze szanse na wygraną znacznie wzrastają