KANCELARIE FRANKOWE KRAKÓW

Kraków to duże miasto, pracuje w nim tysiące prawników oraz są setki kancelarii adwokacich i niemal tyle samo kancelarii radców prawnych. Gdy zaczynasz poszukiwania kancelarii do sporu z bankiem pewnie myślisz, że będziesz miał w czym wybierać. Zapewne myślisz, że wyślesz zapytania do kilku kancelarii z okolicy i wybierzesz tą kancelarie, która zaproponuje najlepszą cenę. Tak to zwykle wygląda gdy ktoś poszukuje prawnika. Czy jednak ta metoda okaże się skuteczna gdy szukasz kancelarii, która prowadzi sprawy frankowiczów?

Jak to zwykle bywa mamy 2 informacje – dobrą i złą. Zła jest taka, że przedstawiony wyżej sposób nie jest skuteczny i w przypadku spraw frankowych może doprowadzić do katastrofy i przegrania sprawy. W przypadku poszukiwania dobrej kancelarii do sprawy frankowej w poszukiwania należy się mocno zaangażować. Na domiar złego w Krakowie nie za bardzo jest z czego wybierać

Dobra informacja jest taka, że w przypadku spraw frankowych adwokat nie koniecznie musi być z miejsca Twojego zamieszkania. Jest to dość powszechna praktyka.

Jest kilka podstawowych informacji które musisz wiedzieć przed przystąpieniem do wyboru prawnika, które opisaliśmy w tym artykule Kancelarie frankowe – prawnicy dla frankowiczów.

Zastanawiasz się pewnie dlaczego piszemy, że dobrych kancelarii frankowych jest niewiele skoro Ty wpisując w wyszukiwarce słowo Kancelarie dla frankowiczów lub pomoc frankowiczów z łatwością wyszukujesz setki podmiotów. 

Sytuacja na rynku kancelarii frankowych w Krakowie ale taże w całej Polsce mocno skomplikowała się po korzystnym dla frankowiczów wyroku TSUE. Do czasu wyroku sprawami frankowymi zajmowało się w Polsce tylko kilkadziesiąt kancelarii frankowych. Unieważnienia kredytów frankowych o których słyszymy teraz w mediach to głównie ich zasługa. 

Po wyroku TSUE gdy temat stał się popularny sprawami frankowymi masowo zainteresowały się kancelarie dotychczas specjalizujące się np w odszkodowaniach lub pomocy przedsiębiorcom. Firmy te starają się kopiować argumentacje doświadczonych kancelarii bazując na ich wyrokach. Niestety informacje dochodzące z rynku od klientów pozwalają stwierdzić, że robią to w sposób chybiony. Niestety wiele osób nie posiada odpowiednich informacji przed wyborem kancelarii i zleca sprawy właśnie takim firmom.

Przeglądając strony internetowe możemy zobaczyć, że niewielka kancelaria chwali się prowadzeniem 200-300 spraw frankowych. Taki komunikat sprawa, że wiele osób ocenia kancelarię jako godną zaufania. W przypadku spraw frankowych nie da się dobrze poprowadzić dobrze sprawy stosując metodę kopiowania pism procesowych. Każde pismo powinno być sporządzone po indywidualnej i dokładnej analizie. Nie ma fizycznej możliwości aby mała kancelaria była w stanie prowadzić w sposób indywidualny sprawy tak wielu Klientów.

Od czego zacząć poszukiwania? Od przeglądania Rankingu Kancelarii frankowych? Od wysłania zapytań do wszystkich kancelarii w okolicy. Polecamy wybrać 2-3 dobre i sprawdzone kancelarie i właśnie do nich skierować zapytanie. Nie wysyłaj dokumentów gdzie popadnie. Zapoznaj się z naszymi artykułami i postępuj wg wskazówek. Zajmie to chwilę ale Twój wybór wówczas z pewnością będzie trafny.