KANCELARIE FRANKOWE KATOWICE

Na co uważać wybierając kancelarie do sprawy frankowej?

Zapewne już wiesz, że sprawę frankową z bankiem można wygrać. Czy jednak jest to takie proste jak zapewniają niektóre media i czy korzystny wyrok w sądzie jest w stanie zagwarantować każda kancelaria?

Rozpoczynając rozważania na temat Kancelarii frankowych w Katowicach, województwie śląskim czy też innych miastach jak Gliwice lub Sosnowiec warto zaznaczyć, że wybór kancelarii do sprawy frankowej to bardzo istotna kwestia. 

Sprawy frankowe to trudne procesy, wykwalifikowanych prawników z potwierdzoną wiedzą jest bardzo niewielu, a rynek daje złudzenie, że masz pod ręką wielu specjalistów. 

Po wyroku TSUE wiele kancelarii prowadzących zupełnie inne sprawy rozbudowało swoją ofertę o pomoc dla frankowiczów. Kancelarie te wzorując się na wygranych innych kancelarii, będącymi prekursorami w prowadzeniu spraw frankowych starają się odtworzyć ich strategie procesowe, najczęściej z bardzo marnym skutkiem. Zatrudnienie takiego prawnika może doprowadzić do porażki w sprawie. 

Należy zaznaczyć też, że nie każda sprawa frankowa ( nie każda umowa frankowa ) daje możliwości skutecznego pozwania banku i wygrania sprawy frankowej. Nawet kancelarie jednak nie zawsze „o tym wiedzą” i przeważnie przyjmują wszystkie sprawy jak leci, nie ostrzegając nawet Klientów o możliwości podwyższonego ryzyka w takiej sprawie. Podobną strategię stosują spółki specjalizujące się równocześnie w odszkodowaniach. 

Jak widzisz bardzo ważne jest aby jeszcze przez zleceniem bezpłatnej analizy umowy frankowej dobrze wyselekcjonować kancelarię. Bezpłatna analiza w żadnej kancelarii do niczego nie zobowiązuje, jednak źle wykonana może rozbudzić nasze nadzieje, które później brutalnie zostaną zweryfikowane w sądzie. 

Czy obecnie jest dobry moment aby zlecić sprawę kancelarii frankowej? 

Czy to jednak oznacza, że obecnie nie jest jeszcze odpowiedni moment aby pozwać bank i należy poczekać, aż szansa na wygranie sprawy wzrośnie?

Obecnie jest kilkanaście kancelarii od spraw frankowych w kraju, które gwarantują solidną pomoc prawną, która juz w wielu przypadkach doprowadziła do unieważnienia lub odfrankowienia wielu umów. Posiadając dobrego prawnika do spraw frankowych obecnie jest dobry moment aby pozwać bank. Nigdy nie dojdzie do sytuacji gdy wygrana w sprawie frankowej będzie pewna, banki też nigdy z frankowiczami nie będą zawierały ugód. Żadna kancelaria frankowa ani teraz, ani nigdy w przyszłości nie może zagwarantować wygranej lub też określić wygranej procentowo. Jeśli robi to jakiś prawnik, jest to działanie nie etyczne oraz nie możliwe do oszacowania. Proces frankowy zależy w głównej mierze od dobrego prawnika ale także od innych czynników na, które żaden prawnik nie ma wpływu. Jeśli kancelaria deklaruje procentowo szanse wygranej zdecyduj się na współpracę z innym podmiotem. 

Ranking Kancelarii Frankowych Katowice

W internecie nie znajdziesz Rankingu kancelarii dla frankowiczów wyróżniającym jedynie kancelarie z Katowic. Prowadząc poszukiwania jednak posiłkuj się informacjami z naszego portalu. Dużo cennych informacji znajdziesz w artykule Kancelarie frankowe – prawnicy dla frankowiczów 

Ostatnia rada to wystrzeganie się wszelkich kancelarii a właściwie spółek poszukujących Klientów za pomocą przedstawicieli handlowych. Wraz ze wzrostem tego typu działań z rynku dochodzi bardzo wiele niepokojących informacji. Często informacje te dotyczą dużych spółek dotąd funkcjonujących na rynku odszkodowań.